משלוח חינם לנקודת חלוקה בקניה מעל 150 שקלים

10 טיפים שלמדתי הקיץ במסעדות עם ילד אלרגי

פורסם ע"י Allie Kashkash בתאריך

בחיי! לצאת לאכול עם ילד אלרגי זה יכול להיות דבר מפחיד ומלווה בלא מעט סטרס. החודש בני המשפחה שלי הגיעו לביקור מניו יורק לחודש שלם, וכמובן שהם רצו לצאת ללא מעט מסעדות. למרות שחששתי יצאנו יחד לדי הרבה מסעדות והכל עבר בשלום, ועל הדרך אספתי כמה טיפים מועילים.

להלן 10 המלצות ליציאה בטוחה למסעדה עם ילד אלרגי:

אמאלרגיה

נדב אוכל עוגיות במסעדה
  1. לבחור מסעדה נכונה! אולי זה ברור לכם, אבל חשוב לבחור מסעדה נכונה. במקרה שלנו זה אומר להימנע ממסעדות אסייתיות כי לרוב המנות מפוצצות בבוטנים ובאגוזים.
  2. להתקשר למסעדה קודם. אני תמיד מתקשרת קודם כדי לשאול אם האלרגן נמצא במסעדה או לא. אם כן, באיזה מנות ואיך? ככה אני יודעת אם אני חושבת שיש מצב שאתן לבן שלי לאכול שם או אם אני מביאה לו אוכל מהבית (ב- 90% מהזמן אני מצטיידת באוכל מהבית ליתר ביטחון).
  3. לנקות את השולחן והסביבה. ברגע שאני מגיעה למסעדה אני מנקה את השולחן ואת הכיסא עם מגבון לח כדי לוודא שלא נשארו שאריות מהסועדים שלפנינו (לא פעם קיבלתי מבטים מוזרים מיתר הסועדים במסעדה).
  4. להושיב את הילד במקום הנכון. אם הילד קטן- אני ממליצה להושיבו בכיסא תינוק. ככה יותר קל לשלוט בו ובמה הוא יכול לגעת. אני גם תמיד מושיבה אותו לידי כדי לוודא שהוא לא אוכל משהו אסור.
  5. ליידע את המלצר על האלרגיה ולבקש לא להביא שום דבר עם האלרגן לשולחן. זה חשוב! לפעמים יש אלרגנים בדברים שלא הייתם חושבים עליהם. לכן אני תמיד מבקשת שלא יביאו לשולחן בכלל (אפילו אם אני לא מתכוונת לתת לבן שלי לאכול את אותה המנה).
  6. להכין אוכל בבית שהוא דומא לאוכל שאוכלים במסעדה. זה הטריק הכי טוב שמצאתי הקיץ. אם אנחנו יוצאים לאכול המבורגר, אז הוא מקבל המבורגר ביתי. כנ״ל לגבי פיצה. ככה הוא מרגיש חלק מהחוויה.
  7. יחד עם זאת- זה בסדר לאכול עוגיות לארוחת ערב פעם ב… אם לא הולך לכם והילד מתעקש לא לאכול את האוכל שלו או רוצה מה שיש במסעדה, תנו לו מה שהוא אוהב. לפני כמה ימים נדב שלי אכל עוגיות לארוחת צהריים (ראו תמונה)… לא נורא…
  8. לשאול שאלות, והרבה! אם נראה לכם שהילד שלכם יכול לאכול במסעדה מסויימת- אחלה! אל תפחדו לשאול כל שאלה שעולה לכם. האם האלרגן נמצא במסעדה? לפני כמה שבועות אכלנו במסעדת המבורגרים שאין מנה בתפריט שמכילה בוטנים או אגוזים, אבל הלחמניות קנויות. ביקשתי לראות את האריזה של הלחמניות ולא צויין על גביה כל מידע אלרגני. לכן, נדב אכל המבורגר וצ׳פס בלי לחמניה. היה לו הכי כיף בעולם! (אני פחדתי אבל זה עבר בשלום ובכיף גדול).
  9. לתת לילד לצפות למשהו במסעדה. נדב יודע שכשאנחנו הולכים למסעדה אנחנו מזמינים לו סודה (כן כן, הוא בן שנתיים ומת על סודה). הוא מצפה לזה!
  10. תמיד- להצטייד בשני מזרקים!

לפני שנה וחצי הייתי בטוחה שזהו, תם עידן המסעדות  (אנחנו אוהבים מסעדות!) אבל הודות לנסיון שצברתי הקיץ למדתי שזה בהחלט אפשרי לבקר במסעדות עם ילד אלרגי. אני בטוחה שהאתגרים ישתנו כשהוא יגדל אבל חשוב לי גם להראות לו איך כן אפשר לאכול בחוץ ואיך להתמודד.

איזה טיפים לכם יש בעניין? אשמח לקרוא.

שיהיה בתאבון!


שתף את הפוסט← הפוסט הקודם הפוסט הבא →


אין תגובות

השאר תגובה

שים לב, תגובות חייבות להיות מאושרות לפני שיפורסמו.